به دپارتمان فنی آنی صنعت نوین خوش آمدید...

آموزش تصویری نصب کرکره برقی درب مغازه

آموزش تصویری نصب کرکره برقی درب مغازه

1- نصب پروفیل کرکره برقی
ابتدا پروفیل را جای ریل قبلی قرار می دهیم و با استفاده از تراز آن را شاغول میكنیم. توجه داشته باشید كه این مرحله بسیار مهم است و باید با دقت كامل انجام شود. صورت پروفیل دقیقا باید به سمته پروفیل روبه رویی باشد.
بعد از جاگذاری دقیق پروفیل و شاغول كردن آن، یك نفر پروفیل را باید سفت نگه دارد و نفر دیگر پروفیل را به ستون جوش دهد.  وقتی ستون آهنی باشد ما پروفیل را راحت جوش میدهیم، و وقتی ستون بتونی باشد اول باید با استفاده از هیلتی یك سوراخ روی ستون ایجاد نماییم. بعد از ایجاد سوارخ یک میلگرد ٢٠ سانتی داخل سوارخ ها بكوبیم تا بتوانیم پروفیل را به میلگردها جوش بدهیم.
2- نصب صفحه پلیت کرکره برقی موتور توبولار
بعد از اینكه هر دو پروفیل را سر جای خود و با فاصله ی مناسب بادخور جوشكاری كردیم در واقع پایه های اصلی كركره برقی را استوار كرده ایم. حالا نوبت صفحه پلیت های کرکره برقی می باشد. همانطور كه اول در ابتدا ذکر کردیم ما برای آموزش نصب کرکره برقی  درب این مغازه از موتور توبولار استفاده كرده ایم.  بنابراین باید از صفحه پلیت های مخصوص موتور توبلار نیز استفاده كنیم.
پایه ستاره را دقیقا در وسط صفحه پلیت قرار میدهیم و طبق تصویر ١٤ سانتی متر از انتهای صفحه تا مركز پایه ستاره اندازه گیری میكنیم. البته این ١٤ سانتی متر بستگی به ارتفاع كركره دارد، هرچه ارتفاع كمتر شود این سایز باید كمتر شود و هرچه ارتفاع بیشتر شود این سایز باید بیشتر شود.
حالا یكی از صفحه پلیت ها را طبق تصویر در بالاترین قسمت پروفیل با قرارگیری دقیق و رعایت فاصله اتصال میدهیم. سپس تراز لیزری را در كنار صفحه پلیت جوری تنظیم میكنیم كه نور لیزر دقیقا از مركز پایه ستاره عبور كند. بعد از تنظیم، تراز را به سمت پروفیل روبه رویی میچرخانیم تا جای صفحه پلیت روبه رویی مشخص شود
3- نصب شفت کرکره برقی
بعد از اتصال صفحه پلیت ها، كار شاسی كشی یا آهن كشی کرکره برقی تمام شده است. حالا باید شفت را آماده كنیم و بعد سر جایش قرار بدهیم.
برای نصب شفت کرکره برقی، اول بین دو خورشیدی را دقیق اندازه گیری میكنیم و لوله را برش میدهیم.  بعد موتور توبولار را یک طرف لوله جا میزنیم كه در مراحل بعدی آموزش تصویر نصب کرکره برقی توضیح بیشتر را ارائه خواهیم نمود.
در ابتدا حدود ٤٠ سانتی متر موتور توبولار را وارد لوله میكنیم. سپس آدابتور را هم داخل لوله جا میزنیم تا بوسیله ی میخ  پرچ به لوله اتصال داده شود. حالا چهار یا پنچ سوراخ ایجاد میكنیم تا کار پرچ کردن را انجام دهیم. حواستان باشد كه این سوراخ ها روی شیار ها نباشد. مسئله مهم تر اینكه فقط لوله و آدابتور سوراخ بشود. یعنی مواظب باشید كه مته بدنه ی موتور را سوراخ نكند.
بعد از این مرحله موتور را كاملا جا میزنیم تا تاج موتور را به لوله اتصال دهیم. برای اتصال دادن تاج به لوله میتوانیم از پیچ های سر مته دار استفاده کرد تا كار بسیار راحت تر و سریع تر انجام شود. برای اینکاراز ابتدای موتور طبق تصویر ٦٤ سانتی متر اندازه گیری کرده و با محكم نگه داشتن موتور پیچ را وارد لوله و تاج موتور میكنیم. حالا یك طرف شفت آماده شده است و باید سراغ طرف دیگر برویم.
4- نصب بلبرینگ و اندکپ کرکره برقی
برای آماده كردن شفت نیاز به یك اندكپ و بلبرینگ داریم كه در شكل های مختلف و با جنس های مختلف در بازار موجود هستند. طبق تصویر در آموزش تصویری نصب کرکره برقی این مغازه ما تصمیم گرفتیم از اندكپ پلاستیكی استفاده كنیم. نحوه ی نصب اندكپ پلاستیكی بسیار آسان است و خیلی راحت میتوانید این كار را انجام بدهید.
در ابتدا اندكپ رو بطور كامل جا میزنیم و با پیچ های سر مته دار آن را محكم میكنیم. حالا شفت كاملا اماده شده و فقط با استفاده از دو پین و به كمك دو نردبان و دو نیرو انسانی میتوانیم شفت را بالا ببریم. ابتدا سمت موتور را جا می زنیم  و سپس سمت اندكپ را جا خواهیم ز
5- نصب رسیور کرکره برقی
قبل از سوار كردن تیغه های كركره برقی، باید رسیور یا برد کرکره برقی را نصب كنیم. در اینجا ما برای آموزش تصویری نصب کرکره برقی از رسیور درپا برای آموزش استفاده كرده ایم.
نحوه ی نصب تمام رسیور های كركره برقی معمولا روی یك برگه داخل جعبه توضیح داده شده است. اگر قبلا كمی با سیم و برق اشنایی داشته باشید خیلی راحت میتوانید سیم  ها را متصل كنید. برای اینکار دو كابل یا دو رشته سیم روی رسیور كركره برقی وجود دارد.  یكی از رشته ها دارای ٣ سیم است كه آنها را طبق رنگشان به ٣ سیم موتور یعنی آبی همان مشترك یا نول، مشكی به مشكی برای راستگرد و قهوه ای به قهوه ای برای چپگرد متصل می کنیم.
رشته سیم  دیگری كه روی رسیور است را باید مستقیما به برق متصل كنیم، سیم آبی به آبی برای نول، مشكی به مشكی برای فاز و زرد به زرد برای ارت می باشد. لازم به ذكر است  كه گاهی رنگ سیم ها دقیقا به همین ترتیب نیست.
معمولا داخل جعبه ی هر رسیور دو ریموت موجود است و روی خود رسیور هم دكمه های بالا و پایین و استپ وجود دارد.  شما میتوانید با استفاده از آنها مدار را تست کنید.
6- نصب کرکره برقی آلومینومی
آخرین مرحله  نصب تیغه ی كركره برقی آلومینیومی می باشد. برای اینکار دو نفره سر تیغه را بالا می بریم و روی شفت سوار می كنیم. برای اتصال تیغه کرکره برقی به شفت از پیچ سر مته دار استفاده می شود. البته باید حواستان باشد كه تیغه دقیقا وسط شفت قرار بگیرد و فاصله ی بادخور از دو طرف را داشته باشد.تقریبا برای هر متر از عرض كركره ٢ عدد پیچ كفایت می كند.
حالا كركره را كاملا بالا میبریم تا ریل ها را پیچ كنیم. هنگام بالا رفتن كركره میتوانید بادخور سمت چپ و راست كركره را تنظیم كنید. ریل ها را جلوی پروفیل قرار میدهیم و بوسیله ی پیچ سرمته دار آنها را محكم می نماییم. برای هر متر طول ریل ٢ عدد پیچ كافی است.
7- تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی
تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی بسیار مهم است. بعد از نصب تیغه کرکره برقی، باید حد بالا و پایین كركره را بوسیله ی آچار تنظیم  مشخص کنیم. حد پایین را جوری تنظیم کنید كه كركره كاملا روی زمین بنشیند و حد بالا را جوری تنظیم نمایید كه حداقل ٢ تیغه داخل ریل باقی بماند.
8- نصب جاقفلی کرکره برقی
برای افزایش امنیت کرکره برقی میتوانیم جاقفلی ها را نصب كنیم. ابتدا تیكه ی سوراخ دار را روی تیغه ی انتهایی با فاصله ی یك سانتی از ریل نصب می گردد. سپس كركره را پایین کشیده و بعد حلقه ی دیگر را دقیقا مقابل حلقه ی متصل شده نگه میداریم و جوش میدهیم. دیگر كار آموزش تصویری نصب کرکره برقی تمام است،  و كركره آماده ی تحویل دادن به مشتری میباشد.
نکات مهم نصب کرکره برقی
در زمان نصب کرکره برقی باید یکسری نکات را در نظر گرفت که در اینجا آورده ایم:
مکان نصب کرکره برقی
قبل از هرچیز مکان نصب کرکره برقی باید بررسی گردد که آیا برای نصب کرکره اتوماتیک مناسب هست یا خیر؟
 
اولویت نصب قطعات کرکره برقی
طی فرآیند نصب کرکره برقی ممکن است مجبور به استفاده از موتور کرکره برقی باشیم، به همین دلیل بهتر است ابتدا قسمت های الکترونیکی را نصب نماییم.
اجزاي قسمت الکترونيکي برد رسيور و ريموت ها هستند که در ابتدا بر روي ديوار و در مکاني که براي آن در نظر گرفته ايم نصب می نماییم.
رعایت نکات ایمنی در نصب کرکره برقی
طی فرآیند نصب کرکره برقی همیشه نکات امنیتی را رعایت کنید برای مثال زمانی که قسمت های الکترونیکی را نصب می کنید در نظر داشته باشید تا به راحتی در دسترس همه اشخاص قرار نگیرد.
اگر فکر می کنید ممکن است اینکار همراه با خطراتی در حین نصب کرکره برقی باشد بهتر سیستم الکترونیکی را در مرحله آخر کار نصب نمایید.
لازم به ذکر است در برخی از موتور ها خروجی برق به صورت سوکت می باشد و نمی توان آن را به صورت مستقیم به برق متصل نمودو حتما می بایست به برد دستگاه متصب گردد.
سخن آخر
طی این مقاله سعی کردیم آموزش تصویری نصب کرکره برقی را بصورت گام به گام توضیح دهیم تا شما با مراحل نصب کرکره برقی تا حدودی آشنا شوید، ولی توصیه می کنیم هرگز نصب کرکره برقی را به افراد کم تجربه نسپارید تا در کوتاه مدت مجبور به پرداخت هزینه مجدد جهت تعمیر دستگاه نگردید.

گالری تصاویر

  • گالری تصاویر تستی_2
  • گالری تصاویر تستی_1

ساعات کاری شرکت آنی صنعت

  • شنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • یکشنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • دوشنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • سه شنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • چهارشنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • پنجشنبه 09:00 صبح - 17:00 عصر
  • جمعه هاتعطیل

درباره ما

شرکت آنی صنعت دارای مجموعه ای کامل و مجرب در زمینه آموزش ، فروش ، نصب و دانلود کاتالوگ فارسی جک برقی درب اتوماتیک پارکینگی ، کرکره برقی ، درب های اتوماتیک شیشه ای ، دوربین مدار بسته ، انواع آسانسور کششی و هیدرولیک ، آسانسور خودرو بر و باربری ، هوشمند سازی ساختمان BMS ، می باشد. این در حالی است که ما خود را با تکنولوژی روز به جلو خواهیم برد و هر سال موارد جدیدی را به این مجموعه اضافه خواهیم نمود.

Menu